Kawa na macierzyńskim Chojnice

Kawa na macierzyńskim to lokalne (w Chojnicach) spotkania dla wszystkich mam, które przybierają formę grupy wsparcia! Wpadnij na pogaduchy ze swoim maluchem. Spotykamy się zawsze raz w miesiącu. O aktualnych spotkaniach dowiesz się z mediów społecznościowych lub z zakładki aktualności. Spotkania organizuję wraz z Dominiką Daszkiewicz-Dykiert, którą znajdziesz jako Winnica Mleka.

Cel spotkań

W Kawie na macierzyńskim chodzi o to, by się spotkać i wyjść z domu. Porozmawiać z innymi kobietami o prozie życia i wymienić doświadczeniem. Czasami to Wy narzucacie jakiś temat, który Was interesuje, a czasami po prostu nie możemy się nagadać, beż żadnego motywu przewodniego. Jeżeli masz pytanie dotyczące odżywiania kobiet i dzieci lub karmienia niemowląt, to jest idealna okazja by je zadać. Widzimy, że te spotkania bez wątpienia są potrzebne w naszej lokalnej społeczności!

Uczestniczki spotkań również chcą wnieść wartość do naszej społeczności, okazuje się, że wiele z Was ma różne talenty i profesje. Agnieszka wkrótce poprowadzi dla nas pilates, Alina zrobi wykład o neofobii i wybiórczości pokarmowej, a Sylwia przedstawi temat uważności i mindfullness. Masz również jakiś pomysł? Podziel się nim z nami na spotkaniu.

Co poniedziałek o 18:00 Agnieszka (jedna z mam ze spotkań) prowadzi pilates dla naszych kobiet, w znanym kameralnym gronie. Na pilates zabierz matę, wygodny strój i wodę. Zapisy u Agnieszki tel. 502163695. Zajęcia odbywają się również w kamienicy przy ul. Nowe Miasto 17, na III piętrze.


Kolejne spotkanie już 22 czerwca!

  • W godzinach 16:00-18:00.
  • ul. Nowe Miasto 17, I piętro, jeżeli będziesz z wózkiem to daj znać – pomożemy wnieść,
  • Zrzutka 10 zł/osoba dorosła – na koszty.
  • Zapewniamy kawę, herbatę, wodę i kącik dla dzieci, toaletę, pomieszczenie z przewijakiem,
  • Jeżeli masz ochotę przygotuj zdrową przekąskę – cokolwiek co będzie zdrowe, domowe, wygodne w rękę i nada się również dla dzieci (np. placuszki, zdrowsze gofry, kulki mocy, bakalie, warzywa pokrojone w słupki, owoce).
  • Zapisy nie są koniecznie.

Miejsce

Na początku spotykaliśmy się w Buduarku u Ady (Chojnice, ul. Kościuszki 30) – swoją drogą świetnie wyposażony sklep dla mamy i dziecka! Jak grupa zaczęła się rozrastać zmieniłyśmy miejscówkę na Salę Nowe Miasto (I piętro kamienicy przy ul. Nowe Miasto 17). Jest tam duża przestrzeń bezpieczna dla dzieci, kącik dla dzieci, toaleta, pomieszczenia z przewijakiem, małe zaplecze kuchenne. Kącik dla dzieci aranżujemy własnymi zasobami, jeżeli masz coś po dzieciach na oddanie daj znać! Przydadzą się maty, duże zabawki (drobnych mamy mnóstwo), krzesełka i stoliki.

Jak będzie cieplej planujemy również organizować pikniki, ogniska, spotkania na świeżym powietrzu, czy nawet piknik z końmi – takie pomysły wychodzą z Waszej inicjatywy!

Czy to kosztuje?

Z założenia spotkania miały być bezpłatne. Zdarza się, że robimy zrzutki typu 10-15 zł, w związku z opłatami za sale, kawę, herbatę, czy materiałami dla dzieci (kolorowanki, kredki). Na spotkaniu prosimy o wrzucenie danej kwoty do skarbonki.

Podsumowując – czuj się zaproszona i dołącz do naszej społeczności! Nie musisz się zapisywać, wystarczy, że przyjdziesz.

Zobacz zdjęcia z różnych spotkań! Wykonała je Sara Bozhatarnyk, którą znajdziesz w mediach społecznościowych jako Bo Sarita. Sara towarzyszy mi i Dominice odkąd zaczęła sie nasza przygoda z Karmisferą.