fbpx

Kawa na macierzyńskim Chojnice

Kawa na macierzyńskim to lokalne (w Chojnicach) spotkania dla wszystkich mam, które przybierają formę grupy wsparcia! Wpadnij na pogaduchy sama lub ze swoim maluchem. Spotykamy się zawsze raz w miesiącu. O aktualnych spotkaniach dowiesz się z mediów społecznościowych lub z zakładki aktualności. Spotkania organizuję wraz z Dominiką Daszkiewicz-Dykiert, którą znajdziesz jako Winnica Mleka. Niewątpliwie są to jedyne takie spotkania w Chojnicach!


Kolejna Świąteczna Kawa już 20 grudnia!

  • W godzinach 16:30-18:00.
  • ul. Nowe Miasto 17, III piętro, jeżeli będziesz z wózkiem to daj znać – pomożemy wnieść,
  • Zrzutka na miejscu 10 zł/osoba dorosła – na salę.
  • Zapewniamy kawę, herbatę, wodę, toaletę, pomieszczenie z przewijakiem,
  • Jeżeli masz ochotę przygotuj zdrową przekąskę – cokolwiek co będzie zdrowe, domowe, wygodne w rękę, na przykład suszone owoce, ciasteczka, babeczki, owoce, orzechy itp.
  • Zapisy nie są koniecznie.
  • Spotkanie świąteczne bez dzieci, ewentualnie same maluszki.

Cel spotkań

W Kawie na macierzyńskim chodzi o to, by się spotkać i wyjść z domu, a także porozmawiać z innymi kobietami o prozie życia i wymienić doświadczeniem. Czasami to Wy narzucacie jakiś temat, który Was interesuje, a czasami po prostu nie możemy się nagadać, beż żadnego motywu przewodniego. Jeżeli masz pytanie dotyczące odżywiania kobiet i dzieci lub karmienia niemowląt, to jest idealna okazja by je zadać. Widzimy, że te spotkania bez wątpienia są potrzebne w naszej lokalnej społeczności!

Uczestniczki spotkań również chcą wnieść wartość do naszej społeczności, okazuje się, że wiele z Was ma różne talenty i profesje. Agnieszka Śmierciak prowadzi pilates, z kolei Sylwia Zblewska zorganizowała spotkania „Przestrzeń na uważność”. Bezsprzecznie wnoszą dużo wartości do naszej lokalnej społeczności! Masz również jakiś pomysł, podobnie jak dziewczyny? Także podziel się nim z nami na spotkaniu.

Miejsce

Na początku spotykaliśmy się w Buduarku u Ady (Chojnice, ul. Myśliboja 1) – z pewnością jeden z lepiej wyposażonych sklepów dla mamy i dziecka! Następnie jak grupa zaczęła się rozrastać zmieniłyśmy miejscówkę na Salę Nowe Miasto (I piętro kamienicy przy ul. Nowe Miasto 17). Jest tam duża przestrzeń bezpieczna dla dzieci, kącik dla dzieci, toaleta, pomieszczenia z przewijakiem, dodatkowo małe zaplecze kuchenne.

Jak tylko zrobi się cieplej planujemy również spotykać się w okolicznościach przyrody. Tymczasem pozostajemy na Nowym Mieście.

Czy to kosztuje?

Z założenia spotkania miały być bezpłatne. Zdarza się, że robimy zrzutki typu 10-15 zł, w związku z opłatami za salę, kawę, herbatę, czy materiałami dla dzieci (kolorowanki, kredki). Na spotkaniu prosimy o wrzucenie danej kwoty do skarbonki.

Podsumowując – oczywiście czuj się zaproszona i dołącz do naszej społeczności! Nie musisz się zapisywać, wystarczy, że przyjdziesz.

Zobacz zdjęcia z różnych spotkań! Wykonała je Sara Bozhatarnyk, którą znajdziesz w mediach społecznościowych jako Bo Sarita. Sara towarzyszy mi i Dominice odkąd zaczęła sie nasza przygoda z Karmisferą.