Dietetyk dla mam i Promotor Karmienia Piersią Alina Pasionek-Sikora

O MNIE

Nazywam się Alina Pasionek-Sikora. Jestem dietetykiem zarówno z wykształcenia, jak i zamiłowania. Ukończyłam studia wyższe na Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Zmiany w moim życiu spowodowały, że objęłam ścisłą specjalizacje w dietetyce – zajęłam się odżywianiem kobiet w okresie prekoncepcyjnym, ciąży i laktacji.

We wrześniu 2019 roku urodziłam córkę. Okres ten wpłynął na moje dalsze plany zawodowe i otworzył oczy na niski poziom edukacji okołoporodowej. Niezgoda na praktykowanie nieaktualnych zaleceń, szerzenie mitów i nieprawdziwej wiedzy na temat karmienia piersią, poprowadziła mnie do Centrum Nauki o Laktacji – jedynej placówki w Polsce certyfikującej doradców laktacyjnych. Rok później otrzymałam tytuł Promotora Karmienia Piersią, dzięki czemu mogę realizować moje działania ukierunkowane na wsparcie laktacyjne, okołoporodowe i promowanie karmienia naturalnego. Stąd też narodziła się inicjatywa Karmisfery, grupy wsparcia, którą współtworzę z Dominiką Daszkiewicz-Dykiert (mamą dwójki dzieci, Promotorką Karmienia Piersią i twórczynią bloga Domini Missio).

Jestem tutaj po to, by przekazać Tobie aktualną wiedzę z zakresu odżywiania i dostosowania zaleceń do Twojego ciała, zdrowia i etapu w życiu. Dzięki temu zaufasz sobie i swoim możliwościom.