fbpx
dietetyk kliniczny chojnice, dietetyk dziecięcy chojnice, dieta mamy karmiącej, cukrzyca ciążowa, alergie u niemowląt, dietetyk therapeutica chojnice

O MNIE

Nazywam się Alina Pasionek-Sikora. Jestem dietetykiem klinicznym specjalizującym się w odżywianiu kobiet w okresie prekoncepcyjnym, ciąży i laktacji, a także w odżywianiu małych dzieci. Ukończyłam studia magisterskie na Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy.

We wrześniu 2019 roku urodziłam córkę. Okres ten wpłynął na moje dalsze plany zawodowe i otworzył oczy na niski poziom edukacji okołoporodowej. Niezgoda na praktykowanie nieaktualnych zaleceń, szerzenie mitów i nieprawdziwej wiedzy na temat karmienia piersią, poprowadziła mnie do Centrum Nauki o Laktacji – miejsca certyfikującego doradców laktacyjnych. Rok później otrzymałam tytuł Promotora Karmienia Piersią, dzięki czemu mogę realizować moje działania ukierunkowane na wsparcie laktacyjne, okołoporodowe i promowanie karmienia naturalnego. 

Jestem tutaj po to, by przekazać Tobie aktualną wiedzę z zakresu odżywiania i dostosować zalecenia do Twojego ciała, zdrowia i etapu w życiu. Dzięki temu zaufasz sobie i swoim możliwościom.

Od 6 lat prowadzę swój gabinet dietetyczny w Chojnicach przy ul. Nowe Miasto 17. Przez ten czas nabrałam doświadczenia w pracy z pacjentami, odbywałam staże w przeróżnych miejscach, realizowałam projekty promujące zdrowie, nawiązałam dużo ciekawych współprac ze specjalistami, wzięłam udział w niezliczonej ilości kursów. Od grudnia 2023 r. przyjmuję stacjonarnie w przychodni lekarskiej Therapeutica w Chojnicach, przy ul. Bytowskiej 70, jak i online.

Dietetyka to nie jedyna moja pasja. Uwielbiam podróżować, czytać, ćwiczyć, pływać na windsurfingu, jeździć na rowerze, biegać, gotować, piknikować, obcować z naturą, patrzeć jak rozwija się moja córka, a przede wszystkim korzystać z życia i cieszyć się nim w zdrowiu. W dbaniu o zdrowie moje i bliskich nie ma kompromisów i ścieżek na skróty.  Jest tylko kierunek zdrowie.

Zobacz czym jeszcze się zajmuję

Warsztaty dietetyczne w Chojnicach

  • warsztaty dietetyczne dla dorosłych;
  • warsztaty edukacyjne z elementami zabawy dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym;
  • warsztaty dietetyczne dla młodzieży;
  • wykłady i warsztaty na eventach i festynach;
  • profilaktyka zdrowotna dla pracowników firmy.

Prowadzę warsztaty dietetyczne w ramach różnych projektów, podczas eventów i festynów. Warsztaty dietetyczne odbywają się w przedszkolach, szkołach, firmach, na świeżym powietrzu, a także na sali na Nowymi Mieście w Chojnicach. 

Chcesz zorganizować spotkanie? Napisz do mnie maila z krótkim opisem planowanego przedsięwzięcia na adres mailowy [email protected], a odezwę się do Ciebie w celu ustalenia szczegółów. 

dietetyk kliniczny chojnice, dieta w ciąży, cukrzyca ciążowa, rozszerzanie diety, karmienie piersią chojnice, doradca laktacyjny chojnice
Przestrzeń pokoleń chojnice, karmienie piersią chojnice, ciąża chojnice, maszynistka chojnice, dietetyk kliniczny chojnice, wsparcie rodziców chojnice, grupa wsparcia chojnice

Przestrzeń pokoleń

Zaproszę Cię do Przestrzeni Pokoleń, która jest miejscem rodzicielskiego wsparcia. To Jest to zarówno fizyczna przestrzeń na salach Nowego Miasta w Chojnicach, jak i online. 

Weź udział w warsztatach ze specjalistami od zdrowia, wychowania, psychologii, sportu, dietetyki i z wielu innych dziedzin, którzy podpowiedzą Ci, jak dbać o siebie i swoich najbliższych.

Dołącz do kręgów wsparcia dla rodziców – niezależnie, czy dopiero spodziewasz się pierwszego malucha i wszystko jest dla Ciebie nowe, czy jesteś na emeryturze, a Twoje dzieci dawno wyfrunęły już w świat.

Zobacz nasz kalendarz na www.przestrzenpokolen.pl i dołącz do interesujących Cię wydarzeń. Czekamy na Ciebie na Nowym Mieście w Chojnicach!