fbpx

Przeczytaj co przygotować na pierwszą konsultację

Wypełnione formularze wyślij na adres [email protected], najpóźniej 24h przed zaplanowaną konsultacją. Jeżeli wizyta przypada na poniedziałek, wyślij formularze przed weekendem.

Uzupełnij wywiad żywieniowy i zdrowotny

Pobierz formularz i uzupełnij wszelkie niezbędne informacje na temat Twojego stanu zdrowia i odżywiania. Daj się poznać, bym mogła dostosować zalecenia do Twoich potrzeb. Pamiętaj o wypełnieniu dzienniczka żywieniowego (pkt. 2), który stanowi nieodłączną część konsultacji. Pomiń pola, które Ciebie nie dotyczą. Na konsultację przygotuj:

  • aktualne wyniki badań krwi i moczu
  • inne badania diagnostyczne
  • zalecenia lekarskie

Uzupełnij dzienniczek żywieniowy

  • zapisz przynajmniej 4 dni, np. 2 dni robocze i 2 dni wolne
  • zanotuj wszelkie posiłki, przekąski i napoje wraz z godzinami
  • odnotuj aktywność fizyczną, jeżeli się pojawiła
  • nie musisz odmierzać produktów na wadze, zapisz miary domowe, np, 2 kromki, 1 szklanka
  •  wypełnij uczciwie – nie oceniam, a pomagam w odnalezieniu przyczyny problemu

Uzupełnij wywiad laktacyjny

Wywiad laktacyjny uzupełnij o wywiad Małego Alergika (pkt. 4), jeżeli zostały zdiagnozowane u Twojego maluszka alergie pokarmowe. Pomiń punkty, które się powtarzają. Przy wypełnianiu formularza przydatne będą Wskaźniki Skutecznego Karmienia (pkt. 5)

Uzupełnij wywiad Mamy Małego Alergika

Uzupełnij ten wywiad jeżeli u Twojego maluszka zostały zdiagnozowane alergie pokarmowe. Jeżeli karmisz naturalnie (zwłaszcza w okresie w stabilizacji laktacji i wyłącznego karmienia piersią) przeanalizuj również plik ze Wskaźnikami Skutecznego Karmienia. Niektóre objawy dolegliwości od strony układu pokarmowego i niepokojące zachowania dziecka mają podłoże w nieprawidłowej technice karmienia lub innych niezdiagnozowanych trudnościach np. w obrębie jamy ustnej dziecka. 

Przeanalizuj Wskaźniki Skutecznego Karmienia

Wymagane w przypadku konsultacji laktacyjnej. Przejrzyj wszystkie punkty i zapisz swoje obserwacje przy każdym z nich. Jest to nieodłączny punkt konsultacji laktacyjno żywieniowej. 
Zachowaj ten plik na przyszłość, może Ci się jeszcze przydać!