fbpx

Wielkanocny Targ Lokalnych Specjałów w Chojnicach – relacja

28 marca w czwartek odbył się Wielkanocny Targ Lokalnych Specjałów w Chojnicach w Karmie, przy ul. Towarowej 17, w Chojnicach. Czekałam na to wydarzenie z ogromną niecierpliwością. Rozesłane imienne zaproszenia, potwierdzeni nowi wystawcy, zaproszone alpaki, opłacony fotograf prosto z Singapuru, zamówiony deszcz na targ… Wszystko prócz alpak nie zawiodło. Spadł deszcz, wiał wiatr, odwiedzający przybyli licznie w kaloszach i kurtkach przeciwdeszczowych (nasz targowy dress code). Fotografka w osobie Weeteng Poh dotarła, bez opóźnień. Tylko alpaki się wymigały. Nie ma co się dziwić, zmoknięte futro nie jest atrakcyjne.

Gorzką sytuację z alpakami naprawiły niezwykle komunikatywne i chętne do miziania świnki morskie i opasły królik, którymi zarządzała Zosia ze swojego turystycznego fotela. Nie straszny był im deszcz i wiatr.

Zobacz kto zaszczycił nas swoją obecnością podczas Wielkanocnego Targu Lokalnych Specjałów:

Zdrowie z Natury Katarzyna i Rafał Mładanowicz/ Pasieka Michałowscy / Gospodarstwo Rolne Magdalena i Roman Czaplewscy / Gospodarstwo Ekologiczne Państwa Szyców / Pannamaj / Swojskie Smaki Mirosława Hinca / Pasieka u Wiesia / Koło Gospodyń Wiejskich ZielonoHuckie Białki / Manufaktura Ostoja / Gospodarstwo Kaszubska Koza / Staropolskie Specjały Artur Kiedrowski / Ekologiczne Gospodarstwo Eko-Kniaź / Gęsina Leokadia Wysocka / Gorzelnia Gwieździn / Złota Rybka / Bio Mąki Kazimierza Jachymskiego / Kozia Mama Emilia Czaplewska / Stara Kaszarnia.

Część wystawców znajdziesz na stronie Chojnickiego Koszyka.

Ciekawi zdjęć? Zapraszam do wspólnego oglądania!

PS Poszukujesz informacji o kolejnych targach? Zapamiętaj – ostatnia sobota każdego miesiąca w godz. 9:00-12:00, ul. Towarowa 17, Chojnice, firma KARMA. Przeczytaj więcej o inicjatywie TUTAJ.